Egy ilyen berendezés mindenképp jól jön a ház körül, hogyha nem elérhető a vezetékes vízhálózat. Sőt, egy búvár szivattyú beszerelésével spórolhatunk is, ha mellőzzük a vezetékes víz használatát. Hogy miként lehetséges ez? Az fúrt kutakból kinyert víz gyakorlatilag ingyen van, amivel megoldható az öntözés, locsolás, de a fűtési keringető rendszerekbe is felhasználható.
Hogyha szerencsés helyzetben vagyunk, akkor a búvár szivattyúval a használati vízellátás is kivitelezhető. Ezen kívül megtölthetjük a medencét, tartályokat stb. Egy szó, mint száz, a búvár szivattyú rendkívül sokoldalú berendezés, hogyha a vízszállítás kerül szóba. Már csak azt kell helyesen megállapítanunk, hogy miként válasszuk ki a megfelelő változatot, hiszen sokféle adatot paramétert kell sorra vennünk, hogyha szeretnénk elérni a maximális hatékonyságot. Elsősorban nem szabad összetéveszteni az ásott kút szivattyúval.
Bár mindkettőt kútba engedik, mégis a működésük ellentétes. De mikor melyiket érdemes használni? Minél nagyobb a kút átmérője, annál valószínűbb, hogy az ásott kutakhoz tervezett modellre lesz szükségünk. Erről bővebben a szivattyuk.hu weboldalon vannak információk. Dióhéjban annyi a lényeg, hogy ezek a berendezések általában 15-20 méteres emelőmagassággal rendelkeznek. A búvárszivattyú viszont a nagyobb mélységekből is képes a felszínre juttatni a vizet.
Ebből következik, hogy ne az ár legyen az elsődleges szempont, mert könnyen pórul játhatunk, hogyha a beszerelést követően nem a várt hatékonysággal dolgozik a rendszer. Egy szakember azonban bővebben el tudja magyarázni, hogy miket szükséges figyelembe venni akkor, amikor egy búvár- vagy egy ásott kút szivattyút szeretnénk rendelni. Az sem árt, ha az ismertebb gyártók termékei közül választunk, amelyek már számtalanszor bebizonyították, hogy mire képesek. Ilyen például a Wilo, Pedrollo, Eurojet vagy az Aqualift. Azzal is érdemes tisztában lenni, hogy mire ne használjuk ezeket az eszközöket, hiszen a szennyvíz szivattyúzására nem alkalmasak.