Gerincet érintő problémák megjelenése esetén, minden érintett kimondottan tart az orvosi beavatkozástól, de nem is szükséges, hiszen gyógytornával enyhíteni lehet a kellemetlen, fájdalmas tüneteket, visszaállítani a mozgásképességet. Előfordul, hogy manuálterápiára is sor kerül, de sokan nem tudják, hogy mi a kettő közötti különbség. A www.gyogytornaszom.hu weboldalon is kitérnek erre. A mozgásszervi problémák konzervatív úton történő kezelésére az egyik legismertebb módszer a gyógytorna.
Ez egy kifejezetten komplex kúra, amivel hatékonyan kezelhető nagyon sokféle sérülés, elváltozás és betegség. Régebben ez a terápia csak a gyógytornászok által diktált gyakorlatokból állt, de ma már ez nem így van. Ugyanis a szakemberek folyamatosan fejlesztik magukat, részt vesznek különféle posztgraduális képzéseken, újabb és újabb technikákat ismernek meg és vetnek be a pácienseik gyógyulásának érdekében. A lágyrész technikák elterjedt és korszerű eljárásoknak számítanak és nem véletlenül, hiszen ezekkel pozitívan befolyásolható a terápia kimenetele.
Sok esetben a gyógytorna a terapeuta aktív munkáját is jelenti, ilyenkor manuális fogásokkal igyekszik hatni az izmokra, ízületekre és fasciákra. A manuálterápia a fizioterápia speciális technikája, egy kézzel végzett gyógyító módszer. Ez lokalizálja a mozgató szervrendszer funkcionális működészavarait, majd pedig elemzi a kialakult funkcionális zavarokat. Különböző, manuálisan végzett fogásokkal csillapítja a fájdalmat és mobilizálja az ízületet. Ennek hatására oldódik az izmok merevsége és javul az ízületek mozgástartománya.
Tehát, ez a manuálterápia és a gyógytorna közötti különbség. Mindazonáltal kijelenthető, hogy mindkettő rendkívül eredményes módszer és nem pusztán a gerinc-, hanem egyéb mozgásszervi problémákat is képesek megoldani. Ma már nem kell tűrni a fájdalomnak, hiszen van lehetőség megszüntetni azt, méghozzá természetes módon. A fővárosban működő Gyógytornászom rendelő munkatársai várják a mozgásszervi gondokkal küzdő pácienseket.