Egy adott hőszigetelő üveg hatékonyságát és strapabírását mindenképp a gyártási folyamat befolyásolja, ami manapság hihetetlen modernizáción esik át. Ennek a fejlődésnek köszönhetően a thermo üveg ár egyre alacsonyabb, aminek egyöntetűen örülnek a kliensek. A gyártást tekintve érdemes megemlíteni az üvegiparban igen elterjedt float üveg kifejezést, ami magyarra fordítva nem jelent mást, mint úsztatott üveget. Ez teljesen hitelesen jellemzi a gyártási folyamatot, ugyanis ezen modellek esetében a gyártási technológia nem más, mint a fontos elem, tehát a folyékony olvadék szétterítése, úsztatása.
A technológiát még az 50-es években a Pilkington testvérek dolgozták ki, ami akkoriban hihetetlen előrelépést jelentett. Ez a megoldás nem jelent mást, mint azt, hogy az üveg anyagául szolgáló több mint 1500 Celsius-fokos olvadékot a folyékony és igen forró ónfürdőre vezették, ahol az szépen lassan szétterült. Ennek köszönhetően az olvadék a felületi feszültség és az adott simaság révén egy speciális üvegszalag keletkezett, amelyik makulátlanul párhuzamos felületekkel rendelkezett.
Manapság már más technológiát használnak, és rengeteg minden változott, mint a thermo üveg ár is. A régebbi magas értékek esése, a thermo üveg ár egyre megfizethetőbb jellege azért lett megfigyelhető, mert már évtizedekkel ezelőtt is felmerült a lakók, háztulajdonosok részéről az adott ingatlanok hővesztesége csökkentésének igénye. Ekkor láttak napvilágot az akkoriban igen modern, kétrétegű, kapcsolt gerébtokos vagy az egyesített szárnyú ablakok.
Természetesen, ezek manapság már elavultak, és a profibb fajtákkal szemben egyáltalán nem állnák meg a helyüket. Ezt követte a 70-es, 80-as években a thermoplan fajta, amelyik igen nagy újdonságnak számított, és a korszak meghatározó típusa volt a nyílászárókat tekintve. Manapság már a szakértők ezeket a modelleket alap hőszigetelő üvegnek hívják, melyek érthető okok miatt a mai követelményeknek már nem igazán felelnek meg. Itt is már megfigyelhető volt, hogy egy idő után a thermo üveg ár esni kezdett.